Adalet Bakanlığı Alımlarında Eşitlik Var mı?

Lise, önlisans ve lisans düzeyinde alım yapan Adalet Bakanlığı alımlarında adalet var mı?

Adalet Bakanlığı Alımlarında Eşitlik Var mı?

Lise, önlisans ve lisans düzeyinde alım yapan Adalet Bakanlığı alımlarında adalet var mı?

Adalet Bakanlığı Alımlarında Eşitlik Var mı?
16 Ekim 2017 - 17:31

Adalet Bakanlığı her sene lise, önlisans ve lisans düzeyinde binlerce kadrolu ya da sözleşmeli memur alımı yapıyor. Bu alımlar infaz korUma memuru, zabit katibi, icra katibi, şoför, teknisyen, sağlık memuru, kaloriferci, aşçı, mubaşir gibi pozisyonlar oluyor. Ancak açılan ilanlarda Ortaöğretim KPSS, Önlisans KPSS veya Lisans KPSS diye ayrım olmuyor.

Adalet Bakanlığına alımlarına başvuran adaylar hangi düzeyde girdiyse girsin farketmiyor. Lisans KPSS'ye girmiş aday Ortaöğretim KPSS'ye veya Önlisans KPSS'ye girmiş keza Önlisans KPSS 'ye giren aday da ortaöğretim KPSS 'ye girmiş adayla yarıştırılıyor. Alım yaparken hangi düzeyde girdiğine değil aldığı puana bakılıyor.

Her aday bilir ki KPSS 'nin zorluk derecesi ortaöğretim, önlisans ve lisans için farklıdır. 

Şimdi erkek İKM alımı ve bayan İKM alımlarından örnek gösterelim.

Aşağıdaki tablo erkek İKM alımı için örnek

bu da bayan İKM alımı için örnek

Adalet Bakanlığının düzey farketmeksizin her puanı aynı şekil değerlendirip bütün adayları yerleştirmesi mi doğru yoksa lise, önlisans ve lisanslılar için ayrı ayr kadro açıp her düzeyi kendi içinde yarıştırması mı doğru? Yorumlarını bekliyoruz.

Haber: Admin

Site: memurilanlari.org

Android Uygulama: Açıktan Atama Takip (İndirmek için tıklar)

Facebook Grup: Açıktan Atama Takip (Gruba katılmak için tıkla)

Bu haber 5322 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 11 Yorum
 • A.k.e
  1 yıl önce
  Birde torpil belası var mülakatlı sınavda önceden bir zamanlar iktidar ortagı gülen cemaati (şimdilerde ftö)vardı şimdide ahpap çavuş ilişkisi yani tek kelimeyle birşey söylemek istiyorum adaletiniz batsın.
 • Tahir soylu
  1 yıl önce
  Benim onlisans diplomam suan elimde degil internet üzerinden aldigim mezun oldu belgesiyle acaba basvuru yapabiliyor muyum yardimci olursaniz sevinirim
 • Admin (Yönetici)
  1 yıl önce
  Noter ya da okul onaylı olması gerekir.
 • Ferdi Cngz
  1 yıl önce
  Selamünaleyküm arkadaşlar 2017 puaniyla başvuru yapabiliyor muyuz ikm için
 • Cumali
  1 yıl önce
  Hayır.
 • Mahsun
  1 yıl önce
  Adı üstünde adalet bakanlığı adaleti adaletli davranması gerekmiyor mu!!!!?
 • turk
  1 yıl önce
  Ortaöğretim KPSS soruları ile lisans KPSS soruları zorluk dereceleri aynı sanki. Adalet ilk önce bu adaletin ayirsin. Ortaöğretim 70 netle 85 puan alacak. Lisans mezunu 85 netle 83 puan alacak bu kadar itirazım yok. Kalkıp da bu iki puanı aynı seviyede tutup ve saniva tabii tutuluyor. Lütfen herkes bu mesajı gerekli yerlere iletisin. Ben aynısını milletvekili leregonderdim
 • deniz
  1 yıl önce
  adalet hiçbir alımda yok çünkü artık her yerde mülakat var rnmülakata girenlerin de bir yerlerde dayısı varrnbenim gibi kimsesi olmayanların bu nedenle başvuru yapmaya bile gerek duymadığını düşünüyorum.
 • Ogretmen
  1 yıl önce
  Hiç ama hiç adil değil ben lise kpss ye girdigum zaman puanım 80di ama lisans kpss puanım 73 şimdi zorluk seviyesi farklı zaten. Şöyle birşey yapsa la anlarım 900rn kisimi alacaklar 300u lise 300 onlisans 300 lisans alsalar hepsini kendi kategorisinde yarıştırsalar en mantiklosoni yaparlar. Bunun biz bile farkındayız ki onlar elbet farkındalardır ama nedense işlerine gelmiyor sebebini bilmesemde
 • Yuksel yildiz
  1 yıl önce
  Adalet Bakanlığı bile adaletsiz davranıyorsa diyecek hiç bir sözüm yok. Bizler lisans mezunu olduğumuz için 2017 kpss den yüksek puan aldık ama bizim de 2016 kpss puanı ile basvurmamiz ne kadar adil.
 • mustafa sefa
  1 yıl önce
  Yok fetocu dolu hala