Sahil Güvenlik Komutanlığı 14 Memur Alıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı 14 Memur Alıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı Ankara kadrosunda çalışacak 14 memur almak için ilan açtı.

08 Kasım 2017 - 15:41 - Güncelleme: 08 Kasım 2017 - 16:41

Sahil Güvenlik Komutanlığının yayınladığı ilanda 14 kişilk Ankara ili memur kadrosunda lise ve önlisans alımına yer verilmezken  lisans içinse bazı kadrolara yer verilmiştir.

Bazı pozisyonarda YDS şartı aranan ilan için lisans mezunu adayların 2016 KPSSP03 puanının en az 60 olması gerekmektedir.

Cinsiyet şartı olmayan ilanda 18 yaşını doldurmuş ve 01 Ocak 1982 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.

Kadro ve mezun olması istenen bölümler aşağıdaki gibidir.

YDS Puanları Olmayanlar: Yabancı dil puanı bulunmayan adaylar, ÖSYM’nin 2017 yılı sınav takviminde yer alan ve 25 Kasım 2017 tarihinde yapılacak e-YDS sınavına girebilir, alacağı puanın yeterli olması durumunda başvuru yapabilir. (e-YDS sınavının başvuruları hâlihazırda devam etmekte olup, 16 Kasım 2017 tarihinde sona erecektir.)

Endüstri Mühendisi olarak 3 kişi alınırken diğer pozisyonlara 1 kişi alınmaktadır.

 • Sosyal Medya Uzmanı Fakültelerin Yeni Medya bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak
 • Radyo Televizyon Uzmanı Fakültelerin Radyo Televizyon, Radyo ve Televizyon, Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliğİ 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak.
 • İş Hukuku ve Sözleşme Uzmanı Fakültelerin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü mezunu olmak.
 • Uluslararası İlişkiler ve Andlaşmalar Uzmanı Fakültelerin Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmak ve buna ilave olarak YDS Sınavında en az (B) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 80 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak
 • Mütercim (İngilizce) Fakültelerin; İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) veya Çeviribilim (İngilizce) bölümlerinin birinden mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS Sınavında en az (B) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 80 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak.
 • Uzman Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme bölümünde yüksek lisans yapmış olmak.
 • Şehir Plancısı Fakültelerin Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu olmak.
 • Gemi İnşa Mühendisi Fakültelerin Gemi İnşa Mühendisliği, Gemi İnşaatı Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünden mezun olmak
 • Makine Mühendisi Fakültelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmak
 • Elektronik Mühendisi Fakültelerin; Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümünden mezun olmak
 • Endüstri Mühendisi Fakültelerin Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmak
 • Elektrik Mühendisi Fakültelerin; Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği veya ElektrikElektronik Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak ve buna ilave olarak “Yüksek Gerilim Altında Çalışma İzin Belgesi” sahibi olmak.

 

 BAŞVURU

Adaylar başvurularını internet üzerinden 13 Kasım-06 Aralık 2017 tarihleri arasında www.sahilguvenlik.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

Başvurular; 13 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 15:00’de başlayıp, 06 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 14:00’de sona erecektir.

Adaylar internet üzerinden başvurularını yaparken;  Diploma veya mezuniyet belgelerinin ön yüzünü (arka yüzünü yüklemeyiniz),  İlave olarak adaylardan istenen belge/sertifika/ruhsat vb. dokümanların ön yüzünü (arka yüzünü yüklemeyiniz), Diplomalarında başvuru yapacakları unvana yönelik olarak istenen kaynak bölümlerin tam isimleri yazmayan, ancak istenen bölümle mezun olduğu bölümün denk olduğunu değerlendiren adaylar ile yurt dışında öğrenim görmüş adaylar; Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) alacakları denklik belgesini (Denklik belgesi temin işlemleri yaklaşık 1 ay sürebilmektedir. Adayların bu yöndeki taleplerini yeteri süre kadar öncesinde yapmaları ve denklik belgesini başvuru süresi içerisinde sisteme yüklemeleri önem arz etmektedir), okunaklı bir şekilde taratarak/fotoğrafını çekerek sisteme yükleyeceklerdir. Okunaksız olarak (bulanık/uzak/kırışık/eksik görünen vb.) sisteme yüklenen belge değerlendirmeye alınamayacak ve bu hususta sorumluluk adayın kendisinde olacaktır. ç. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. . Daha önce Sahil Güvenlik Komutanlığına başvuran ancak çeşitli nedenlerle başvurusu kabul edilemeyen ya da ataması yapılamayan adayların, önceki başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu durumda olan adayların bu kılavuz esaslarına göre yeniden başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI 2017 YILI DEVLET MEMURU ALIMLARI BİLGİLENDİRME KILAVUZU

Şehit, mâlul ve muharip gazi eş ve çocuklarının anne, baba veya eşinin şehit gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında almış oldukları merkezi sınav (KPSS) puanına aldığı puanın (belirlenen taban puanı almış olmak şartıyla) %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puanları dikkate alınır (Varsa bu belge de sisteme yüklenecektir).

Yalnızca yabancı dil puanı istenen unvanlar için değerlendirmeye alınacak Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin geçerlilik süreleri, başvuru tarihi itibarıyla YDS, KPDS ve ÜDS için 5 yıl, TOEFL, TOEIC, IELTS, FCE, CAE ve CPE için 2 yıl olarak kabul edilecektir.

Başvurular sırasında yalnız bir unvan tercih edilecek, birden fazla unvan için tercihte bulunulmayacaktır.

Başvuruları uygun görülen adaylar arasından, merkezi sınav notuna göre en yüksek puan alandan başlamak üzere alım yapılacak miktarın 8 katı kadarı aday mülâkat sınavına katılmaya hak kazanacaktır. Aday listeleri, adayların mülâkat sınavına tabi tutulacakları tarihler, yer ve zaman 20 Aralık 2017 tarihinden sonra Sahil Güvenlik Komutanlığının www.sahilguvenlik.gov.tr internet adresinde yayımlanacak ve adaylara tebliğ niteliğinde olacaktır. Adaylara ayrıca posta, telefon vb. araçlar ile tebligat yapılmayacaktır.

Sınavlarda başarılı olan adaylar; 11.11.2016 tarihli ve 9431 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Devlet Memuru Adayı Olur.” kararlı sağlık raporu almak üzere ilgili tam teşekküllü hastanelere sevk edileceklerdir. (Adaylar; sevk edildiği hastanede sağlık kurullarınca kendilerine verilen olumsuz ön raporlara ön rapor tarihinden itibaren 3 gün içinde itiraz edebilir ve ilgili hastaneye sevk edildikleri tarihten itibaren 1 ay içerisinde ön sağlık kurulu raporlarını Sahil Güvenlik Komutanlığına teslim etmekle sorumludurlar. Bu süreden sonra gelecek raporlar dikkate alınmayacaktır.) İlgili hastanelerden “Sahil Güvenlik Komutanlığında Devlet Memuru Adayı Olur.” kararlı sağlık raporu alan adayların, haklarında güvenlik tahkikatı işlemleri başlatılacaktır. Güvenlik tahkikatı olumlu sonuçlanan adayların atamaları yapılacaktır.

Bu haber 6421 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Engelli Personel Alımı Yapıyor
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Engelli Personel...
1170 Nüfus Memuru Alınacak
1170 Nüfus Memuru Alınacak