Taşeron İşçiler Kadro Başvurusunu Nasıl Yapacak?

Taşeron İşçiler Kadro Başvurusunu Nasıl Yapacak?

Maliye Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ortak çalışması sonucunda taşeron işçilerin kadro sorunu çözüldü. Peki kadro verilen kurumlarda çalışmakta olan taşeron işçiler kadro başvurusunu nasıl yapacak?

26 Aralık 2017 - 12:35 - Güncelleme: 27 Aralık 2017 - 11:22

Maliye Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ortak çalışması sonucunda taşeron işçilerin kadro sorunu çözüldü. 

696 sayılı KHK'nın yayımlanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kadroya geçiş hakkı verilen taşeron işçilerin başvuru yapmaları gerektiğini belirtti.

Taşeron İşçiler Kadro Başvurusunu Ne Zaman Yapacak?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, düzenlemenin 2 Ocak'ta yürürlüğe gireceğini ve bu tarihten itibaren 10 gün içerisinde başvuruların yapılacağını belirtti.

Taşeron İşçiler Kadro Başvurusunu Nasıl Yapacak?
Başvuruların geliştirilen merkezi sistem üzerinden yapılacağını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, işlemlerde aksamanın ve suistimallerin olmaması için gerekli önlemlerin alındığını açıkladı.

Yapılacak tüm başvuruların Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından takip edileceğini belirten Bakan Sarıeroğlu, merkezi bütçeyle düzenlenen  kurumlarla ilgili olanı Devlet Personel ile Maliye Bakanlığı'nın, şirketler, mahalli idareler ve mahalli idare birlikleriyle ilgili süreçleri ise İçişleri Bakanlığı'nın yöneteceğini ifade etti.

Taşeron İşçilerin Kadro Başvurularına İlişkin Detaylar Belli Oldu Öğrenmek için TIKLAYINIZ

Kaynak: Ajans Haber

Bu haber 3444 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Hidayet Çalışkan
  9 ay önce
  Belediyelerde çalışan temizlik işçileri sözleşmelimi olacak veya kadromu verilecek, her gün başka bir haber çıkıyor. Kafalar karıştı. Birde beledilerde kadro veya sözleşme hangisi olacaksa kpss puanıyla başka bir bölüme geçiş yapılabilirmi veya kpss den memur olmamıza engelmi?
 • aLi
  9 ay önce
  Dilekçe mi yazılcak herkes tek tek gidip kayıt mi olacak detaylar geliyor mu netlik kazanmadimi daha
 • Admin (Yönetici)
  9 ay önce
  2 Ocak\'ı bekleyiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat Çat Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Tokat Çat Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Yozgat Ozan Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Yozgat Ozan Belediyesi Personel Alımı Yapıyor