Taşeron İşçilerin Kadroya Alınması İçin Yapılacak Sınavda...

Taşeron İşçilerin Kadroya Alınması İçin Yapılacak Sınavda Değişiklik Yapıldı

Taşeron İşçilerin kadroya alınması konusu gündemden düşmüyor. Şimdi de Taşeron işçilerin kadroya alınması için yapılacak sınavda değişiklik yapıldı.

18 Aralık 2017 - 16:33

Taşeron İşçilerin kadroya alınması konusu gündemden düşmüyor. Şimdi de Taşeron işçilerin kadroya alınması için yapılacak sınavda değişiklik yapıldı. 

Yapılacak güvenlik soruşturmasında FETÖ ya da PKK ile bağlantısı tespit edilen işçiler kadroya alınmayacak.

Taşeron İşçilerin Kadroya Alınması İçin Yapılacak Sınavın Şekli Netleşti
Taşeron işçilerin kadroya alınması için yapılacak olan sınavın şekli ile kim tarafından yapılacağı konuları netlik kazandı. 

Tek Sınav Olacak
Taşeron işçiye kadro konusunda her kurumun kendi sınavını yapacağı düşünülüyordu. Ancak her kurumun kendi sınavını yapmasının belli sorunlara yol açacağı düşünüldüğünden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tek sınav yapılmasına karar verdi. Sınavın İŞKUR tarafından yapılması planlanıyor.

Kaynak: Ajans Haber

Bu haber 3701 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • recep bal
  9 ay önce
  Vatandaş Hangi meslek dalında ..Vatandaş Hangi meslek dalında çalışıyorsa o meslek dalında sınav yapılsın ki hak eden hak ettigi işte çalışsın yok partiden yok milet vekili dayısı olan degil bileginin hakkıyla işini yapsın ama malesef düzelmez bu türkiyede çok acı bir gerçektir ki şu kpss sınavını çıkaran inşallah hortlasın geberemesin senelerce sürünsün inşallah nedenmi mesela ben profosyonel bir elektrikciyim allahın izniyle içinden çıkamıyacam elektik işi yok ama genel kültürüm zayıf oldugu için 65 den yukarı çıkamıyorum dolayısıyla hiçbir mülakatada katılmıyorum dolayısıyla özel sektörde nafi güralda 3 kuruşa çalışıyorum diger taraftan adam türkiyenin akarsularını bilmiş neresinde koyun yetiştirilir bilmiş elektrikciligin e sini bilmiyor kumandaya bile pil takamaz ama kamu biriminde elektirikci ben böyle düzenin adaletinin ....................kamu biriminde 3 kişi yerine 10 kişi çalışır kamu birimi zarar etti özelleştir yok kadro getir oyna dur oyna dur
 • Çaģrı
  9 ay önce
  Sınavı kurumlar yapsa iyi olur. Hiç bir sorunda olmaz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Engelli Personel Alımı Yapıyor
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Engelli Personel...
Orhaneli Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Başvuruları İçin Son Gün!
Orhaneli Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Başvuruları İçin Son...