Taşeron İşçilerin Kadroya Geçiş Süresi Uzayabilir

Taşeron İşçilerin Kadroya Geçiş Süresi Uzayabilir

Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi sorununun çözülmesinin ardından bu konuya ilişkin ayrıntılar da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından açıklanmıştı. Ancak güvenlik soruşturması gibi durumların söz konusu olması nedeniyle taşeron işçilerin kadroya geçiş süresi uzayabilir.

13 Aralık 2017 - 14:40 - Güncelleme: 13 Aralık 2017 - 14:45

Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi sorununun çözülmesinin ardından bu konuya ilişkin ayrıntılar da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından açıklanmıştı.

Kadroya alınacak taşeron işçilerin sosyal hakları, maaşları ve kıdemleri değişmeyecek. Çalıştıkları kurumda kadrolu olarak devam edecekler ve kadroya geçişlerde sınav uygulanacak.

Taşeron İşçilerin Kadroya Geçiş Süresi Uzayabilir
Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesine ilişkin yasanın çıkmasının ardından üç ay içerisinde kadroya geçirilecekleri belirtilmişti. Taşeron işçilere kadro verilmesine ilişkin yasanın Aralık ayında çıkması durumunda işçilerin kadroya Nisan ayına kadar geçmiş olacağı belirtildi. Ancak güvenlik soruşturması yapılması durumu nedeniyle bu süre 4 veya 5 ay uzayabilir.

Başvurulan sınavın mülakatına ilişkin sonuçların bile uzun süreler açıklanmadığı göz önüne alınırsa bu sürenin daha da uzayabileceği düşünülebilir.

Bu haber 2197 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 255 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 255 Sözleşmeli Personel Alımı...
Ege Üniversitesi 264 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor
Ege Üniversitesi 264 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları...