Taşeron İşçiye Kadroda Sınav ve Yaş Şartı Var Mı?

Taşeron İşçiye Kadroda Sınav ve Yaş Şartı Var Mı?

Jülide Sarıeroğlu (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı), televizyon programına katıldı ve şu anda gündemde ilk sıralarda yer alan Taşeron İşçiye kadro verilmesi konusuna yönelik açıklamalarda bulundu.Peki Taşeron işçiye kadroda sınav ve yaş şartı var mı?

06 Aralık 2017 - 15:36

Jülide Sarıeroğlu (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı), televizyon programına katıldı ve şu anda gündemde ilk sıralarda yer alan Taşeron İşçiye kadro verilmesi konusuna yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Sarıeroğlu, taşeron işçiye kadroda sınav ve yaş şartı konularına ilişkin ayrıntıları paylaştı.

Taşeron işçiye kadroda sınav ve yaş şartı var mı?
Taşeron işçiler kadroya alınırken eğitim şartı olmayacak. Taşeron işçiye kadro verilirken sınav uygulanacak, yaş şartı aranmayacak ve güvenlik soruşturması yapılacaktır. 

Taşeron İşçi Kadroya Geçerse Hak Kaybı Olur Mu?
Bakan Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerin kadroya geçmesi durumunda herhangi bir hak kaybının olmayacağını ve işçilerin kendi maaşlarıyla kadroya geçirileceklerini belirtti. 450 bin işçiye de 52 günlük ek ikramiye ödeneceğini açıkladı.

Taşeron İşçi Kadroya Geçerse Tayin Olma Hakkı Olacak Mı?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerin kadroya geçmesi durumunda tayin hakkının olmayacağını belirtti. Ayrıca hem kamuda çalışıp hem de emekli maaşı alan kişilere kadro verilmeyeceğini açıkladı.

Bu haber 2613 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Engelli Personel Alımı Yapıyor
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Engelli Personel...
Orhaneli Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Başvuruları İçin Son Gün!
Orhaneli Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Başvuruları İçin Son...