Taşeron İşçiye Kadroya Geçişte Kefil Şartı Yok

Taşeron İşçiye Kadroya Geçişte Kefil Şartı Yok

Taşeron işçilerin kadroya geçişine ilişkin süreç 2 Ocak itibariyle başladı. Kadroya geçiş sürecinin başlamasıyla birlikte taşerona kadroya geçişte kefil şartı getirildi şeklinde yapılan haberlere karşılık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklama yaptı.

03 Ocak 2018 - 11:56

Taşeron işçilerin kadroya geçişine ilişkin süreç 2 Ocak itibariyle başladı ve 11 Ocak'ta sona erecek. Kadroya geçiş sürecinin başlamasıyla birlikte taşerona kadroya geçişte kefil şartı getirildi şeklinde yapılan haberlere karşılık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklama yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, Taşeron işçiye kadro düzenlemesinin kamuda çalışan 450 bin işçiyi kapsadığını ifade etti. Asıl iş yardımcı iş ayrımı yapılmadığını, taşeron işçilerde yaş şartı, eğitim durumu gibi kriterlerin de aranmadığını belirtti.


Taşeron İşçiye Kadroya Geçişte 3 Kefil Şartı Yok
Bakan Sarıeroğlu, özellikle Kadroya alınacak taşeron işçinin güvenlik soruşturması sürecinde 3 kefil göstermesi gerektiği yoksa kadroya alınmayacağı şeklinde yapılan haberlerin asılsız olduğunu açıkladı. Ayrıca sicil belgesi ve öğrenim belgesi diye bir şeyinde olmadığını yalnızca başvuracak taşeron işçilerin başvuru formunu doldurmaları gerektiğini belirtti.

Kadroya alınacak taşeron işçilerin yıllık izin ve kıdem tazminatı gibi tüm haklarının korunacağı ifade edildi.

Kaynak: Ajans Haber

Bu haber 2241 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat Çat Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Tokat Çat Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Yozgat Ozan Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Yozgat Ozan Belediyesi Personel Alımı Yapıyor