Taşerona Müjde " O İş Tamam"

Taşerona Müjde " O İş Tamam"

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron işçilere kadro düzenlemesine ilişkin olarak o iş bitti tamam, eli kulağında, bugün yarın devreye girecek, yeni seneden itibaren artık bu taşeron mevzusu bitmiş oluyor dedi.

31 Ekim 2017 - 22:04 - Güncelleme: 31 Ekim 2017 - 22:43

Başbakan’dan taşeron işçileri mutlu eden açıklama geldi.Sevindiren açıklama Başbakan Yıldırım tarafından geldi. Binali Yıldırım,yaptığı açıklamada “o iş bitti” diyerek sevindiren haberi verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron işçilere kadro verilmesiyle ilgili olarak o iş bitti tamam, eli kulağında, bugün yarın devreye girecektir, yeni yıldan itibaren artık bu taşeron mevzusu bitmiş oluyor sözleriyle taşeron işçileri heyecanlandırdı.

Taşeron işçilere kadro düzenlemesiyle birlikte kamuda çalışan 800 bine yakın taşeron işçinin maaşları bundan sonra Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecek. Şimdiye kadar kamu kurumu kendi sözleşme yapıyor , sözleşmede de çalışacak olan taşeron işçilerin ücretlerini kendileri tarafından  belirleniyordu.

Torba yasa Meclis'ten geçtikten sonraysa bunda sonra kamuda çalışacak tüm taşeron işçilerin sözleşmedeki ücretleriyle ilgili tavan ücret Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecek.


Bu haber 2468 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat Çat Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Tokat Çat Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Yozgat Ozan Belediyesi Personel Alımı Yapıyor
Yozgat Ozan Belediyesi Personel Alımı Yapıyor